Selefsizlerin ne kadar ahmak olduğunu ispatlıyoruz

Eğer şöyle bir itiraz gelir ve denirse;

”Siz ‘Meded Şeyhim’ diyince Allah’ın Semi’, Basir ve sair ezeli-ebedi-kamil sıfatlarını kula vermekten şirke giriyorsunuz ve böylece şeyhlerinizi İlah yerine koymuş oluyorsunuz!

”Cevaben biz de deriz ki Allah Tealanın ezeli-ebedi ve sonsuz sıfatlarının içerdiği anlamı ve delalet ettiği mananın kavranılamadığı pek bir aşikar..Evvela..

”Meded ya Şeyhim!” deyince benim sesimi sadece birkaç yüz km mesafeden duyması; ne zamandan beri Allah’ın işitme sıfatının tastamam bir kula hamledilmesi anlamına karşılık geldi? Bu iddianıza kargalar bile güler!

Allah kainatta semavatta arşta ve ferşte var olan herşeyi zerrelerine kadar bila teşbih bila tekyif sonsuz iradesiyle işitirken;

Bir mürşidin sadece bir kulağıyla harikulade bir şekilde bir sesi işitmesi ne zamandan beri Allah’ın kemal sıfatının bir kulda tastamam bir yansıması oldu? Hem böylelikle Allah sonsuz (ezeli-ebedi) işitme sıfatına had (sınır) koymakla farkından olmadan siz Allah’ı noksanlıkla nitelendirmiş oldunuz!

Hem biz demiyor muyuz?

Allah Teala’nın dilediği olur dilemediği olmaz diye… Hem biz demiyor muyuz? Allah Teala dilemeden yaprak kıpırdamaz diye… Ama sırf müslümanları tekfir etmek için bu hakikatlere kulak tıkadınız deve kuşlarından tek farkınız olarak başınızı kuma değil pisliğe gömdünüz! Saniyen…

”Meded ya Şeyhim!” deyince benim halimi birkaç yüz km mesafeden görmesi ne zamandan beri Allah’ın Basir sıfatının kemal manada kula hamledilmesi manasını taşıdı?

Allah kainatta semavatta arşta ve ferşte var olan herşeyi zerrelerine kadar bila teşbih bila tekyif sonsuz iradesiyle görürken; Bir mürşidin sadece bir gözüyle bir şeyi görmesi ne zamandan beri Allah’ın kemal sıfatının bir kula itlak edilmesi manasını taşıdı?

Hem böylelikle Allah sonsuz(ezeli-ebedi) görme sıfatına had (sınır) koymakla farkından olmadan siz Allah’ı noksanlıkla nitelendirmiş oldunuz!

Bir Cevap Yazın